Samsung Yüksek Model Kamera Üretecek

Samsung Yüksek Model Kamera Üretecek


Dünya üzerinde var olan en büyük telefon üreticisi olma özelliğini elinde bulunduran Samsung, kamera konusunda başarılı olan firmalar arasında yerini alıyor. Son dönemlerde 48 Megapiksel, 64 Megapiksel ve 108 Megapiksel özelliklerine sahip olan kamera sensörlerini piyasaya duyuran Güney Koreli menşeili marka, akıllı cihazlarda kullanmayı düşündüğü daha düşük olan çözünürlük özelliklerine sahip olan bir kamera sensörü için çalışmalara başladı.

Samsung 50 megapiksel kaliteye sahip olan kamera sensörünü geliştiriyor


Ice Universe paylaştığı habere göre Samsung yakın zaman içerisinde 1/1,3 inç büyüklüğe sahip olan 50 Megapiksel çözünürlük kalitesinde bir kamera sensörü ile piyasaya adını yazdıracak. Galaxy S20 Ultra modelinin içinde bulunan 108MP çözünürlük özellikli olan ISOCELL Bright HMX’e oranla daha büyük piksel ölçülerindeki bu görüntü sensörüyle Samsung, Huawei’ye ait Şubat ayında tanıtılan Huawei P40 serisinde yer alan Sony IMX700‘e rakip olacak gibi görünüyor. Daha büyük pikselleri bünyesinde bulunduran görüntü sensörleri, gelişmiş ışık hassasiyetinin yanı sıra bir de düşük ışık şartlarında da daha iyi çekim yapılması için olanak sağlıyor. Bununla birlikte ultra yüksek çözünürlüğe sahip olan sensörlere nazaran daha düşük ışıkta bile daha iyi video çekim şansı da sunuyor. Samsung markasının sensörü hangi akıllı cihaz ya da cihazlarda kullanacağı henüz belirsiz olarak gizemini koruyor.

Son olarak bulunduğumuz yılın son çeyreği içerisinde tanıtımı yapılmak üzere olan 9’u 1 aradaki piksel gruplama sistemli 150 Megapiksel sensör geliştirilmiş olduğu da iddialar arasında yer alıyor. Güney Koreli şirketin 250 Megapiksel özellikteki bir kameranın sensörünü geliştirmeye başladıkları ve insanım gözünden bile daha fazla ayrıntı yakalaması mümkün olan 600MP’lik bir sensör geliştirmeyi düşündükleri de dile getirilmektedir.

2020’nin ismine yakışır bir halde Galaxy S11 yerine Galaxy S20 modelini tanıtmış olacak olan işletme, adlandırma mevzusunda yeni bir seriye geçiş meydana getirecek.

Bu dönemde Samsung’un yeni amiral gemisi olarak tanıtılan modeli kanlı canlı görüntülendi. Galaxy S20+ 5G modeline ilişik olduğu söylenen görsel, telefonun tasarım hatlarından ziyade, kamera montajı hakkında da informasyon sahibi olmamızı sağlıyor.

Verilen bilgilere dayanarak cihazda; Infinity-O AMOLED ekran kendine yer bulacak. Şimdiye kadar üretilen en iyi mobil ekranı üretecek olan Samsung, bu modelde kamera montajı ile dikkatleri üzerine sürükleyecek.

Telefonda; toplamda beş adet kamera yer alacak. İçlerinden 4 tanesi ana kamera işlevi görecekken, bir tanesi de derinlik algılama sensörü olarak bildiğimiz ToF şeklinde konumlandırılacak. Gücünü ve işlevini Qualcomm’un Snapdragon 865 ve bazı alanlarda ise Exynos 990 yonga setinden temin edecek olan telefon 5G özelliğini resmi olarak sunacak.

Snapdragon 865 yonga setinde Snapdragon X55 5G modemi kullanılacak. Exynos 990 yonga setinde Exynos Modem 5123 kendine yer bulacak. 999 dolardan süregelen fiyatlar ile Mart başında satışa sunulacağını düşündüğümüz bu model, 2020’nin ilk amiral gemisi modeli olma unvanını eline alacak benzer biçimde görünüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir