Redmi 10X’in Antutu Puanı Açıklandı

Akıllı telefon işlemci sektörünün önde gelen isimlerinden birisi olan MediaTek, bugün yeni 5G destekli işlemcisi Dimensity 820’yi tanıttı. Bu işlemciyi kullanacak ilk telefonlardan birisi olan Redmi 10X’in AnTuTu puanı Redmi Genel Müdürü Lu Weibing tarafından Çin sosyal medya sitesi Weibo’da paylaşıldı.

Redmi 10X AnTuTu puanı

Redmi’nin genel müdürü tarafından yapılan paylaşım ile birlikte Redmi 10X’in oldukça üst düzey performans vadedeceğini öğrenmiş olduk. Redmi 10X’in AnTuTu puanı 415.672 gibi oldukça yüksek bir puan, puanın karşılığını tam olarak ifade etmek için bu kadar yüksek bir puanın daha önce orta segment telefonları tarafından alınmadığını söylememiz gerekir.

Redmi 10X’in işlemci dışındaki özelliklerine baktığımızda ise genel müdürün paylaşımı telefonun 5G desteği ile birlikte 8 GB RAM’e sahip olacağını gösteriyor. Paylaşımda ayrıca Redmi 10X’in Android 10 işletim sistemi kullanacağı ve kullanıcılarına ise 256 GB depolama alanı sunacağı görülebiliyor. Redmi’nin yeni telefonunu Mayıs ayı içerisinde tanıtması bekleniyor.

RAKİP AKILLI TELEFONLAR YAKLAŞAMADI

Snapdragon 765G kullanan Redmi K30 (279 bin 521 puan) , Oppo Find X2 Lite (321 bin puan) şeklinde akıllı telefonlar, AnTuTu’dan aldıkları puanlar ile Redmi 10X’in puanına yaklaşamıyor. Üstelik 2018’de piyasaya çıkan Snapdragon 855 işlemcili eski amiral gemilerinin bazıları bile orta düzey akıllı telefonlarda yer alacak Dimensity 820’nin performansını geçemiyor. Şimdilik AnTuTu puanını, Android 10 ile geleceğini ve 8GB RAM’e sahip olacağını bildiğimiz Redmi 10X resmi olarak 26 Mayıs’ta tanıtılacak. O vakit 5G’li telefonun tüm özelliklerini öğrenmiş olacağız.

Redmi 10X’in Ekran Özellikleri

Redmi 10X’te ekran parmak izi sensörüne sahip AMOLED ekranın varlığı, TENAA’da zaten tespit edildiğinden hemen hemen kesinleşmişti. Bununla beraber, sertifika portalı, cihaza pazarlama adından ziyade M2004J7AC model numarasına sahip bulunduğunu ortaya koyuyor.

Bugün Redmi tarafınca gösterilen bir teaser videosu da Redmi 10X’in MIUI 12 ile desteklenen ilk telefon olacağını gösteriyor. Video, telefonda Süper Duvar Kağıdı ve AOD + dinamik stillerini sergiliyor.

Ayrıca, marka tarafınca paylaşılan telefonun M2004J7BC model numarasına sahip Redmi 10X Pro bulunduğunu düşünüyoruz. Çünkü düzgüsel Redmi 10X’in (M2004J7AC), dört kameralı kurulumundan farklı olarak üçlü kamera kurulumuna sahip olması bekleniyor.

Şimdiye kadar, Redmi Çin’de dört 5G akıllı telefon piyasaya sürdü ve bunlar Redmi K30 5G, Redmi K30 Pro, Redmi K30 Pro Zoom Edition ve Redmi K30 5G Racing Edition idi Bu telefonlar 281 dolarda  başlıyor ve 563 dolara kadar çıkıyordu.

Redmi 10X’in piyasaya sürülmesi ile markanın 5G akıllı telefonların fiyat bariyerlerini kırması bekleniyor. Telefonun çok ucuz olması bekleniyor ve 267 dolar fiyat etiketine haiz olduğu öne sürülüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir