Yeni Kredi Kartınızla Kredi Puanlarınızı Yükseltin

Bu kredi kartını aldıktan sonra, işte en etkili şekilde nasıl kullanacağınız!
Puanlarınızı iyileştirmenin en iyi yolu, kartlarınızın bakiyesini yüksek limitinize göre düşük tutmaktır. Diğer bir deyişle, 1000 $ ‘lık bir kredi limiti ile, puanınızı optimize etmek için 100 $’ dan fazla bakiye taşımamalısınız.
Hesabın ödenmesi, puanlarınızın hesaplanması için herhangi bir etkinlik sağlamaz. Hesabı kapatmak, genel borç oranınızı çok iyi bir şekilde artırabilir ve puanınızı düşürebilir.
Kredi kartı kullanmanın en iyi yolu aşağıdakileri yapmaktır:
Her ay küçük bir ücret ödeyerek başlayın. Bu bir gaz deposu, eşinizle randevu gecesi veya aylık spor salonu üyelik ücretleriniz olabilir. Bu ödemeyi yaptıktan sonra kartı kaldır! (Kartınız cüzdanınızda veya çantanızda olmadığında, satıştaki gömlek gibi bu “acil durumlardan” daha az etkilenirsiniz!)
Faturanız postaya ulaştığında, tamamen ödeyin. Her ay kartı tekrar kullanın. Bu tekniği kullanarak her ay yalnızca 30-40 dolar harcamalısınız. Ve her ay faturanız geldiğinde, tamamen ödeyin.
30-40 dolarlık bakiye kredi raporunuza bildirilecek ve tam olarak ödenmesi her türlü finansman masrafını ortadan kaldıracaktır. Toplamda, daha yüksek bir limit üzerindeki bu düşük bakiye, krediyi nasıl kullanacağınızı bildiğinizi ve krediyle yaşamadığınızı gösterir! Bu puanlarınızı artıracak (ve paradan tasarruf etmenizi sağlayacaktır!)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir