Size Uygun Kredi Kartı Seçme Rehberiniz

Cüzdanınıza veya çantanıza ulaşın, bir kart çekin, kaydırın ve bitirdiniz. Kredi kartı kullanmak çok kolaydır. Sorun bir kart seçiminde yatıyor � ve bunun ön taraftaki resimle hiçbir ilgisi yok! Size en uygun kredi kartını seçmek, kredi notunuz için çok önemlidir. Yanlış bir seçim yaparsanız, kendinizi derin bir borç sorunu içinde bulabilirsiniz. İşte doğru seçimi yapmanıza yardımcı olacak bazı temel ama son derece önemli bilgiler.
Para Taşıma Alışkanlıklarınız
Bir kişi için mükemmel olan bir kredi kartı seçmek, sizin için üzücü bir başarısızlık olabilir çünkü alışkanlıklarınız farklıdır. Kredi kartınızı seçmeye gelince, alışkanlıklarınıza çok yakından ve dürüstçe bakmanız gerekir.
Örneğin, normalde bir bakiye mi taşıyorsunuz yoksa her ayın sonunda karttan ödeme mi yapıyorsunuz? Eğer cevabınız evet ise, o zaman alışveriş yapmanız gerekecek:
Düşük bir Yıllık Yüzde Oranı (APR). APR, her ay ödenmemiş bakiyeler için ödeyeceğiniz faiz oranıdır. Oran ne kadar yüksekse, o kadar çok faiz ödersiniz.
Sabit düşük oran. Bu, ücretinizin düşük kalacağını garanti edecekleri anlamına gelir. Çoğu zaman, bir şirket, kaydolmanızı sağlamak için düşük bir başlangıç ​​oranı sunacak ve ardından oranları 3, 6 veya 9 ayda önemli ölçüde artıracaktır. Garantili oranın sorunu, genellikle yıllık ücretin eşlik etmesidir. Daha düşük faiz oranı garantisinin yıllık ücretin maliyetine değip değmeyeceğine karar vermeniz gerekecek.
Kartınızı her ayın sonunda ödeyecekseniz, kullanmayacağınız için düşük APR için endişelenmenize gerek kalmayacak. Ve garantiye gerek kalmadan yıllık ücretlerden kurtulabilirsiniz. Ancak, ödemesiz dönemli bir kart aldığınızdan emin olmak isteyeceksiniz.
Ödemesiz Dönem: Faturanızı ay sonunda hiçbir finansman masrafı olmadan ödemenize olanak tanıyan bir kart edinmeye dikkat edin. Standart ödemesiz dönem sunmayanlar, bir satın alma işlemi yaptığınız anda sizden faiz almaya başlar.
Nakit Avans Ücretleri: Çoğu kartın nakit avanslar için faiz ve bazen daha yüksek bir oranda faiz aldığını ve bu ücretin, kartınız satın alma işlemleri için bir ödemesiz dönem sunsa bile ödemesiz dönemle başladığını unutmayın.
Zamanında ödeme yapma ve kendinizi kart limitinin altında tutma konusunda ne kadar güvenilir olacağınıza da karar vermelisiniz. Faturalarınızı ödemekte sık sık geç kalıyorsanız veya çoğu zaman ne kadar krediniz kaldığını bilmiyorsanız, işlem ücretlerine ve diğer masraflara dikkat etmek isteyeceksiniz. Birçok kart şirketi gecikme ücreti ve limitin üzerinde bir ücret alır. Bunlar önemli olabilir. En iyi bahsiniz, zamanında ödeme yapmak ve limitin altında kalmaktır, ancak daha düşük masraflı bir kart bulmak iyi bir fikirdir.
İşte paranızı kullanma alışkanlıklarınıza bakarken dikkate almanız gereken bir başka önemli soru: Kartı nadiren mi, arada sırada, düzenli olarak mı yoksa sık mı kullanıyorsunuz? Nakit veya çek kullanmak yerine kartlarını hemen hemen her şey için kullananlar, kredi kartı koruması aramak isteyeceklerdir. Bu şekilde, kartınızı kaybederseniz veya çalınırsa, yapılan herhangi bir satın alma işleminden sorumlu olmayacaksınız.
Son olarak, kartların sunduğu farklı fayda programlarını düşünün.
Seyahat eder misin? Ardından, ödül olarak sık seyahat milleri içeren bir kart düşünün. Veya belki de seyahat sigortası sunan bir tane.
Kartınızı elektronik gibi büyük alışverişler için kullanıyor musunuz? Ekipmanınızın arızalanması veya çalınması durumunda belirli bir süre için yerini alacak kredi kartı sigortasını düşünebilirsiniz.
Yeni bir araba almak için para biriktiriyor musunuz? Yeni araba indirimleri sunan kartlar var.
Favori bir hayır kurumunuz var mı? Artık birçok kart, yaptığınız her satın alma işleminde kuruluşa belirli bir miktar ödeyerek belirli hayır kurumlarını, üniversiteleri ve kuruluşları destekliyor.
En önemli olan, harcama ve ödeme şeklinize uyan özellikleri bulmaktır. Hile veya reklamlara aldanmayın. Harcama alışkanlıklarınızı bilin, küçük yazılara bakın ve sizin için en uygun olan kartı seçin. Mevcut tüm farklı kartlarla, sizin için doğru olanı bulabileceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir