Size Uygun Bir Kredi Kartı Alın

Çoğumuz için, kredi kartı teklifi almadan neredeyse bir hafta geçmez. Yenisini almayı düşünüyorsanız, hangisinin sizin için en iyisi olduğunu seçmenin birkaç önemli sorunu vardır.
Hepsi avantajların reklamını yapıyor. İhtiyaçlarınıza en iyi uyan faydalar hangileri? Anahtar bu. Herhangi bir başvuru yapmadan önce bilmeniz gereken birkaç şeyi tartışalım.
Kartı Ne İçin Kullanacaksınız?
Kendinize sormanız gereken en önemli soru budur. Cevabınız, tam olarak ne tür bir karta ve hangi teşviklerin ihtiyaçlarınız için en iyi sonucu vereceğine karar vermenize yardımcı olacaktır.
Örneğin, iş amaçlı kullanım içinse, ticari satın alımlar için nakit geri ödeme veya indirimli satın alma kulübüne üyelik sunan bir kart arayın. Çoğu şirket, belirli bir süre için düşük bir başlangıç ​​oranı sunar – bu süre dolduğunda oranın neye sıçradığını bilmeniz gerekir. Uzun vadeli, daha makul bir faiz oranı bulursanız, faiz oranınızı kontrol altında tutmak için birkaç ayda bir kart değiştirmek zorunda kalırsanız, işiniz için daha iyi olabilir.
Kişisel kullanım için, ay boyunca nakit ve çek yerine kullanacaksanız, ancak her ay ödemeyi planlıyorsanız, kartın ödemesiz süresinin ne olduğunu ve kaçırırsanız ne olacağını öğrenin. Aylık bakiyeniz olmasa bile ödül puanları sunan bir kart seçin. Bu şekilde kullanmak için yeterince disiplinli olduğunuz sürece, sık uçan yolcu millerini yükseltmenin harika bir yolu olabilir.
Faiz Oranını Öğrenin
Birçok kart şirketi, belirlenen bir süre için oldukça düşük, hatta bazen% 0 olan bir başlangıç ​​faiz oranı sunacaktır. Bu oran genellikle hem aktarılan bakiyeler hem de yeni alımlar için geçerlidir. Giriş aşaması bittiğinde ne olur? Faiz oranı fırlayacak mı? İyi bir ödeme geçmişiniz varsa faiz oranı daha ılımlı olur mu?
Yıllık ücret veya nakit avans ücreti gibi gizli maliyetleri arayın. Kartınızı en iyi şekilde kullanabilmeniz için bunları bilmeniz önemlidir.
Teşvikleri Değerlendirin
Birçok kart, başvuru teklifleriyle birlikte uzun bir teşvik listesi de sunar. Bunların çoğu güzel olsa da, genellikle kartınızı almak için çok kullanmanız gerekir. Bu bir tuzağa dönüşebilir – daha fazla tasarruf etmek için daha fazla satın alın. Yine de kartınızı kullanacaksanız, bunun için göstereceğiniz bir şey de olabilir. Sizi ilgilendiren ve gerçekten kullanacağınız teşvikler sunan kartları arayın.
Kredi kartı seçimi, şekerci dükkanı ile orman arasında bir geçiştir. Akıllıca kararlar verirseniz tatlı bir anlaşma yaparsınız. Aksi takdirde, dikkatli olun – canlı canlı yenebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir