Kredi Kartı Ödül Programları Arasında Karar Verme

Görünüşe göre, her döndüğünüzde, günlük satın alma işlemlerinizin daha fazla sayılacağını vaat ederek işinizi kazanmaya çalışan yeni bir kredi kartı ödül programı var. Kredi kartı ödülleri, her halükarda yapacağınız alışverişler için ödediğiniz faizi ortadan kaldırmanın bir yolu olduğundan harika olabilir, ancak tüm kredi kartı ödül programları herkes için doğru değildir. Ödül programı olan yeni bir kredi kartı almayı düşünüyorsanız, ancak hangi programın sizin için doğru olduğundan emin değilseniz, o zaman şanslısınız demektir.
Aşağıda, belirli bir programın sizin için uygun olup olmadığına karar vermenize yardımcı olmak için en yaygın ödül programlarından bazıları hakkında bilgi bulacaksınız.
Nakit Geri Ödüller
En popüler ödül programlarından biri nakit geri ödülüdür – yani kartı ne kadar çok kullanırsanız, şirketten ödül olarak o kadar çok para alırsınız. Genel olarak, ödenen tutar düşük bir yüzdedir -% 1,5 veya% 2, nakit geri ödemeler için ödenen en yaygın yüzdedir, ancak en azından bazı müşterilerine% 3 ile% 5 arasında ödeme yapacak bazı şirketler vardır.
Ödül ödemeleri genellikle yılda bir kez kart sahibinin yıl dönümü tarihinde (kartını ilk etkinleştirdikleri gün) yapılır, ancak yapılan her satın alma işleminde anında ödül sunan birkaç şirket vardır.
Havayolu Milleri
Büyük havayollarında biletler için paraya çevrilebilecek ücretsiz havayolu milleri vermek, başka bir popüler ödül programı türüdür. Ödül olarak havayolu mili sunan kartlar, genellikle aktivasyon veya kartla yapılan ilk satın alma sırasında çok sayıda mil ve daha sonra satın alma miktarına bağlı olarak her satın alma işleminde daha az sayıda mil verir. Bazı kartlar yalnızca belirli tarihler için paraya çevrilebilen miller sunarken, diğerlerinde herhangi bir tarih için kullanılabilecek miller vardır. Uçmayan bireylerin bu özel ödül programından pek yararlanamayacağını söylemeye gerek yok.
Alışveriş İndirimleri
Perakendeciler tarafından sunulanlar ve üreticiler tarafından sunulanlar olmak üzere iki farklı türde alışveriş indirimi ödül programı vardır. Perakendeci ödül programları, mağazalarında kartla yapılan herhangi bir satın alma işleminde genellikle yaklaşık% 10’luk bir indirim uygular, ancak bazı ürünlerde bazı istisnalar olabilir. Üretici indirimleri genellikle otomobil veya diğer araçlar gibi yüksek maliyetli ürünlerin üreticileri tarafından sunulur ve ürünlerinden birini satın aldığınızda bir indirim sunar. Bazı ürün modelleri bu indirimden muaf tutulabilir.
Ücretsiz hediyeler
Ödül programları olarak biraz daha az yaygın olan, kartın kullanımına bağlı olarak ücretsiz hediyeler veren programlardır. Kartı her kullandığınızda, kartın bağlı olduğu mağazadan veya şirketten, daha sonra nakit yerine kullanılabilecek bir dizi puan alırsınız. Bazı perakendeciler, çevrimiçi şirketler veya katalog satış şirketleri bu tür bir ödül programı sunarak, kartınızda yeterince ödül puanı biriktirdikten sonra belirli öğeleri ücretsiz olarak almanızı sağlar.
Bu şekilde puan kazandıran belirli ürünler bir şirketten diğerine değişebilir bazı durumlarda bu şekilde satın alınabilen yalnızca belirli öğeler, diğerlerinde ise mağazanın veya perakendecinin satın aldığı herhangi bir öğeyi alabilirsiniz. stoklarında var.


Aşağıdaki yazarın biyografisinin (canlı URL bağlantısı dahil) bozulmadan kalması koşuluyla, bu makaleyi özgürce yeniden yazdırabilirsiniz:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir