Kötü Kredi İngiltere nedir?

Kötü kredi İngiltere, birçok insanın tam olarak anlamadığı bir terimdir. Sonuçta, kredinin kendisini anlamak bazen zor olabilir – ona “kötü” tanımını eklemek onu çok daha kafa karıştırıcı hale getirebilir.
Ancak kötü kredi İngiltere’nin gereksiz sorunlara neden olması gerekmez – sadece bunun ne olduğunu ve bununla nasıl başa çıkılacağını öğrenmeniz gerekir, böylece bunu düzeltebilir ve kötü kredinizi İngiltere’yi tersine çevirebilirsiniz.
Kredi nedir?
Kredi veya daha özel olarak kredi notunuz, geçmişte kredi, hesap, kredi limiti veya diğer finansman türlerine sahip olduğunuz bankaların ve diğer kredi verenlerin raporlarına dayalı olarak belirlenen sayısal bir puandır.
Olumlu raporlar kredi notunuzu yükseltir (iyi bir kredi ile sonuçlanır), oysa olumsuz raporlar kredi notunuzu düşürür (İngiltere’nin kötü kredi ile sonuçlanır). Tabii ki, bir veya iki olumsuz rapor kötü kredi almanıza neden olmaz Birleşik Krallık � sizin açınızdan zaman ve belirli eylemler gerektirir.
Kredi nasıl kötüleşir
Kötü kredi İngiltere, genellikle bir kredi, kredi limiti veya başka bir finansman için tatmin edici ödemeler yapamamanızın doğrudan bir sonucudur.
Bu ağır gelebilir, ancak bunun gerçekten anlamı, ya sık sık ya da sürekli olarak geç ödeme yaptığınız ya da bir ya da daha fazla borcu ödemediğinizdir (yani, ödemediniz). Çoğu zaman bunun meşru nedenleri vardır – hastalık, işsizlik ve davalar veya boşanma gibi hukuki meselelerin tümü geride kalmanıza neden olabilir.
İyi olan şey, şu anda kötü krediye sahip olmanızın, gelecekte kredi almanız gerektiği anlamına gelmemesidir.
Kredinizi nasıl onarırsınız
Son yıllarda, gerçekleştirdikleri hizmetler için fazla ücret alan olağan dolandırıcılıklar ve işletmelerin yanı sıra, çeşitli kredi onarım ve kredi danışmanlık hizmetleri gün yüzüne çıkmaktadır. Bu hizmetlere büyük miktarlarda para harcamak yerine, İngiltere’deki kötü kredinizi kendiniz düzeltmeye çalışabilirsiniz.
Zaman alacaktır ve tekrar iyi bir krediye sahip olmanız birkaç yıl alabilir, ancak kredi onarım hizmetlerini kullanmak, iyi kredi notunuzu geri kazanmak için de zaman alır.
Bir geri ödeme planı düzenlemek için alacaklılarınızla iletişime geçin (kafanızı aşmadığınızdan emin olun).
Eski borçlarınızı geri ödemeye çalışın, ancak aynı zamanda kredi notunuza rağmen size güvenli bir kredi kartı çıkaracak bir banka bulmaya çalışın (bu kartlar genellikle çevrimiçi olarak kolayca bulunabilir ve düşük kredi limitleri ancak diğerlerinden daha yüksek ücretleri vardır. kartları).
Bu yeni kartla düzenli olarak ödeme yaparak olumlu raporlar oluşturmaya başlayın ve eski borçları ödediğinizde kredi raporunuz çoğunlukla olumsuz raporlardan çoğunlukla olumluya kaymaya başlayacaktır.
Eski raporlar yaşlandıkça ve kredi geçmişinizden silindikçe, yeni pozitif raporlar çok daha büyük bir etkiye sahip olacak ve kredi puanınızı tekrar iyi seviyelere yükseltecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir