0 APR Kredi Kartı Nedir?

Kutsal Kase’yi aramak gibi. Kral Arthur ve Camelot’un yuvarlak masa günlerinden önce, insanlar bu kutsal kalıntı ve onun sonsuz yaşam vaadinin peşine düştüler. Aynı şekilde, dünyanın her yerindeki tüketiciler, kredi kartı dünyasının kutsal kasesi için hayatlarını aradılar: 0 yıllık yüzde oranlı veya hiç faizsiz bir kart. Böyle bir kart sonsuz alışveriş ve borç korkusu olmayan bir yaşam sağlayabilir.
Ancak durumun gerçekliği biraz farklı olabilir. Bizi yanlış anlamayın. Yıllık yüzde oranı 0 olan bir kart güzel bir şeydir. Finansmanınızı faiz ödemeleriyle boğma korkusu olmadan kartta borç taşımanıza olanak tanır. Öte yandan, 0 yıllık yüzde oranı, fazla harcamak için ücretsiz bir yolculuk değildir. Sonuçta, bu 0 yıllık yüzde oranının veya 0 APR kartının çoğunun bir zaman sınırı vardır. Taşıyıcı, tabiri caizse, sonunda balkabağına geri döner ve sonra, maksimum kredi kartı ve örneğin yüzde 22’lik yeni bir APR ile çantayı tutarken bırakılabilirsin.
Peki, 0 APR kredi kartı tam olarak nedir? Artık o kadar büyük bir olay mı yoksa kutsal kasenin peşinden koşmamalı mısın? Her büyük kararda olduğu gibi duruma göre değişir. Yakında çok fazla ağır alım yapmayı planlıyorsanız – yeni bir evi dekore etmek gibi – kendinize bir 0 APR kartı bulmak isteyebilirsiniz, ancak bunu, o bebeğe ne zaman ödeme yapabileceğiniz anlayışıyla yapın. 0 yıllık yüzde oranı özel zaman aşımına uğrar.
Yine de herhangi bir 0 yıllık yüzde oran listesine atlamayın. Yeni bir kredi kartı almak için piyasadayken her zaman dikkat etmeniz gereken başka hususlar vardır. Örneğin, yeni kart ne kadar geniş kabul edilecek. Çok seyahat ediyorsanız, bunu bilmek önemlidir. MasterCard ve Visa, sırasıyla 17 milyon ve 16,2 milyon konumla piyasada en çok kabul gören iki kart markasıdır.
Ve elbette, artık her kredi kartının bir ödül programı var. Size en uygun ödül programları hangileridir – her satın alma işleminde geri ödeme ve indirimler içeren bir program mı yoksa seyahat ve diğer ödüller için puan kazanmayı mı tercih edersiniz? Ayrıca, ödüller ne olursa olsun, kazanılan puanların harcanan dolarlarla oranını karşılaştırın. Bu rasyon ne kadar yüksekse, ödüller ne olursa olsun, ödül programı o kadar iyidir.
Son olarak, bu 0 APR kartlarındaki ücretleri kontrol edin. Yıllık ücret, nakit transfer ücreti, gecikme ücretleri, katı cezalar vb. Var mı? Bunlar ayrıca kart hakkında karar vermenize yardımcı olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir