Winterfest Eğitici Oyuncaklar

Ailemi geçen hafta sonu Kış Festivali’ne götürdüm. Science North, bir bilim müzesinin interaktif bir atölyesi vardı, gitmemiz gerekiyordu.
Kimsenin çocuklara eğitici oyuncaklar olduğunu söylememesi iyi bir şeydi, bağırışları, kahkahaları ve şaşkınlığı susturmuş olabilir. İnanılmaz bilim kitleri, köprüler inşa etmekten patlayan şekerlere kadar uzanıyordu. Çocuklar, sıralarını bazı harika bilim oyuncaklarıyla oynamak için ebeveynleri bir kenara itmek zorunda kaldılar.
Çocuklar bilim oyuncaklarıyla oynarken fark ettiğim şey coşku, takım çalışması, yayılan rekabet gücü. Bunlar sadece eğitici oyuncaklar değil, bunlar hayat dersleri. Ve ebeveyn katılımı ve cesaretlendirme seviyesi kalp ısınmasıydı.
Çocuklar köprüler ve kuleler inşa etmek için K�Nex’i kullandılar, ardından mühendislik kreasyonlarının hem bükülme hem de sıkıştırmadaki gücünü test etmek için çelik ağırlıklar kullandılar. Bu eğitici oyuncaklar, üniversite öğrencilerinin okuduğu mühendislik ilkelerini gösteriyordu ve bu çocuklar 5 ila 12 yaşları arasındaydı.
Sırada Magic Mud vardı. Bu Newtonian olmayan sıvı, kasede bir sıvı gibi dönüyordu, ancak onu yumrukladığınızda katı kauçuğa dönüştü. Bu eğitici oyuncağın değerini gerçekten kanıtlayan şey, bir çocuğun onun hızlı kum gibi olduğunu söylediği zamandı.
Çocuklar büyük baloncuklar yapma, hava roketleri fırlatma ve kayalar ve madencilik hakkında bilgi edinme fırsatı buldular.
Bilim oyuncaklarının en büyük patlaması, eğitmenin potasyum kloratı ısıtması ve ardından havai fişekleri izlerken bir şekerlemeydi. Vücudunuzun metabolizmasının nasıl çalıştığını göstermek için bir Pez dağıtıcısıyla eğitici oyuncaklar yapabileceğinizi kim bilebilirdi?
Bu kavramların çoğu, http://www.brainwavestoys.com adresindeki yüzlerce eğitici oyuncak, bilim oyuncakları ve bilim setlerinde deneyimlenebilir ve incelenebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir