Üniversite Eğitimi: Burs Hibeleri mi, Mali Yardım mı?

Bir üniversite eğitiminin maliyeti ne kadar?

Kullanılabilir bir finansman planı var mı?

Üniversite Eğitimi: Burs Hibeleri mi, Mali Yardım mı?

Gerçekle yüzleşelim


Gerçekle yüzleşelim
. Üniversite eğitimi pahalıdır! Pek çok anne-baba, çocukları bir toplum kolejine veya bir devlet üniversitesine gitmeyi dört gözle beklerken ve hazırlanırken iki kez deniyor.

Üniversite eğitiminin maliyetini içeren birçok şey var ve öğrenim ücreti, üniversiteye girmenin büyük resminin sadece bir parçası. Diğer günlük harcamalar arasında yiyecek, ulaşım, barınma, cep harçlığı ve diğer çeşitli ücretler, toplandığında üniversite eğitiminin finansmanında önemli bir pay oluşturabilir.

Günümüzde ve çağda birçok aile, üst sınıfa mensup olsalar bile, maddi yardım için başvurmayı düşünüyor


Günümüzde ve çağda
birçok aile, üst sınıfa mensup olsalar bile, maddi yardım için başvurmayı düşünüyor. Üniversite hibeleri ve bursları en mükemmel mali yardım türüdür.

Hibe ve burs programları öğrencilerin veya ailenin geri ödeme yapmasını gerektirmez. Bunlar iki tür olabilir: (1) öğrenci ve bir bütün olarak ailenin maddi yetersizliği nedeniyle verilen ihtiyaca dayalı ve (2) liyakate dayalı, öğrencinin sporda olduğu gibi yeteneği, ana düşünce. Öğrencinin akademik yeteneği de başarı temelli üniversite bursu ve bursu kapsamına girer.

Çoğu zaman, üniversite hibeleri ve bursları, tüm mali yardım sürecini kolaylaştırmak için liyakat ve ihtiyaç kriterlerini birleştirir


Çoğu zaman, üniversite
hibeleri ve bursları, tüm mali yardım sürecini kolaylaştırmak için liyakat ve ihtiyaç kriterlerini birleştirir. Çok sayıda öğrenci ve aileleri bu tür bir mali yardım arayışındadır. Bununla birlikte, kolej hibeleri ve bursları, her yıl artan öğrenci sayısıyla karşılaştırıldığında sınırlıdır.

Nitelikli öğrenciler, federal ve bir dizi eyalet burs programından yararlanabilir. Bunlardan bazıları şunlardır:

Federal veya Ulusal Pell Hibeleri � Bu, lise sonrası eğitim için gerekli olan herhangi bir lisans öğrencisine yardım sağlamayı amaçlayan, ülke çapında finanse edilen bir programdır


Federal veya Ulusal
Pell Hibeleri � Bu, lise sonrası eğitim için gerekli olan herhangi bir lisans öğrencisine yardım sağlamayı amaçlayan, ülke çapında finanse edilen bir programdır. Bu tür hibe ve burslar, lisans derecesini bitirmemiş olanlara verilir.

Hibenin değeri yıldan yıla değişebilir ve büyük ölçüde öğrencilerin finansal ihtiyaçlarına, seçilen üniversite veya koleje giderken yapılacak harcamalara ve ulusal hükümetten fonların mevcudiyetine bağlı olacaktır.

Bu tür bir hibe, öğrencilere ulusal hükümetten başarılı bir mali yardım alma fırsatı sunacaktır


Bu tür bir
hibe, öğrencilere ulusal hükümetten başarılı bir mali yardım alma fırsatı sunacaktır.

Federal Tamamlayıcı Eğitim Fırsatı Hibesi (FSEOG) � Bu, olağanüstü parasal ihtiyacı olan devam eden lisans öğrencileri için bir programdır. Ancak, tüm öğrenciler bu tür hibeden yararlanamaz. Bu, öğrencilerin uygunluğuna ve ilgili okulun mali durumunun mevcudiyetine bağlı olacaktır.

Öğrencilerin ve ailelerin başvurabileceği bir başka mali yardım şekli kredilerdir


Öğrencilerin ve ailelerin
başvurabileceği bir başka mali yardım şekli kredilerdir. Bu tür bir mali yardım geri ödenmelidir. Yüksek faiz ödemekten kaçınmak için ailenin maddi ihtiyacı iyice düşünülmelidir.

Giriş yapmadan veya bir taahhütte bulunmadan önce, kredi veren kurumların geri ödeme programı ve faiz oranları gibi tüm şartlarını anlamak da bir zorunluluktur.

İş eğitimi, öğrencilerin üniversite eğitimlerini sürdürmeleri için emek harcamalarını gerektiren bir mali yardım türüdür


İş eğitimi, öğrencilerin
üniversite eğitimlerini sürdürmeleri için emek harcamalarını gerektiren bir mali yardım türüdür. Çalışma çalışması genellikle kampüste yapılır ve tüm üniversiteler ve kolejlerde en tipik mali yardım biçimidir. Genellikle öğrenciler haftada 10-15 saat okullara hizmet vereceklerdir.

Üniversite eğitimi almak için burslar, hibeler ve diğer mali yardım biçimleri gerçekten çok yönlüdür, bazen kafa karıştırıcı ve hatta sinir bozucu. İyi olan şey, üniversite eğitiminin geri ödemesiz ve biyolojik olarak parçalanamayan bir yatırım türüdür. Gelecek için!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir