Siyah Öğrenci için Üniversite Bursu: Başarı Pasaportu

Amerika Birleşik Devletleri’nde kurulan ve ülkedeki siyah erkek ve kadınların zihinsel, sosyal, manevi ve ekonomik durumunu yeniden canlandırmayı amaçlayan dini ve sosyo-politik bir organizasyon olan İslam Milleti Ulusal Sözcüsü olarak atandı. dünyanın diğer bölgeleri.

O Malcolm X.

Siyah Öğrenci için Üniversite Bursu: Başarı Pasaportu

Amerikan sivil haklar hareketinin ünlü lideriydi ve barışı desteklemesi ve dünya çapında farklı ırklara eşit muamele görmesi nedeniyle Nobel Barış Ödülü’nü kazandı


Amerikan sivil haklar
hareketinin ünlü lideriydi ve barışı desteklemesi ve dünya çapında farklı ırklara eşit muamele görmesi nedeniyle Nobel Barış Ödülü’nü kazandı.

O Martin Luther King, Jr.

O, üç kez Dünya Ağır Siklet Boks Şampiyonu ve şimdiye kadar var olan en iyi kiloluk boksörlerden biri ve Boks Onur Listesi’ne doğru yol aldı


O, üç kez
Dünya Ağır Siklet Boks Şampiyonu ve şimdiye kadar var olan en iyi kiloluk boksörlerden biri ve Boks Onur Listesi’ne doğru yol aldı.

O, Muhammed Ali veya Cassius Marcellus Clay, Jr.’dır.

Her birinin keşfedecek kendi dünyası ve katılacak bir işi var


Her birinin keşfedecek
kendi dünyası ve katılacak bir işi var. Ama onları tek olarak bağlayan bir şey var.

Hepsi Afrikalı Amerikalılar veya Siyah Amerikalılar olarak da biliniyor.

Bir Siyah Amerikalı, ataları ağırlıklı olarak Afrika’da izlenen Amerika Birleşik Devletleri’ndeki bir etnik grubun üyelerinden biri olarak kabul edilir


Bir Siyah Amerikalı,
ataları ağırlıklı olarak Afrika’da izlenen Amerika Birleşik Devletleri’ndeki bir etnik grubun üyelerinden biri olarak kabul edilir. Bunların çoğu, Orta Afrika’dan Orta Geçit yoluyla Kuzey Amerika ve Karayipler’e trans-Atlantik köle ticareti sırasında (1609-1807) taşınan Afrikalı kölelerin torunlarıdır. Diğerleri, Amerika Birleşik Devletleri sayımına göre sosyal olarak değil demografik olarak Afrikalı-Amerikalı olarak sınıflandırılan Avrupa ve Afrika ülkelerinden gelen göçmenlerdir.

Nüfuslarının 40 milyon olduğu tahmin edilmektedir ve ağırlıklı olarak Hıristiyan ve Müslümanlardır. Dahası, Amerika Birleşik Devletleri tarihinde meydana gelen yüzlerce olay nedeniyle, Siyah Amerikalılar etnik saflardan yükseldiler ve kendilerini etnik sınıfta olmak yerine çoğunluk sınıfı olarak adlandırıldıklarını kanıtladılar. Kendi çalışma alanlarında başarılı olan Siyah Amerikalı kişilikleri üreterek zafer kazandılar.

Ve tüm siyah üniversite öğrencileri kendi hayallerine ulaşmayı başarmak ister


Ve tüm siyah
üniversite öğrencileri kendi hayallerine ulaşmayı başarmak ister.

Çeşitli Siyah Amerikalı kişiliklerin popülaritesine rağmen, yoksulluk hala birkaç Siyah Amerikalı ailenin saflarında. Özellikle Harvard ve Yale gibi seçkin üniversitelerde çocuklarını üniversiteye göndermede zorluk yaşarlar. Olan her şeye rağmen hala var olan ayrımcılığa dayanabilirler, ancak artık dayanamayacakları şey yoksulluktur.

Siyahi bir öğrencinin üniversitede okuması için herhangi bir umut var mı?


Siyahi bir öğrencinin
üniversitede okuması için herhangi bir umut var mı?

Evet var.

Ve siyah bir üniversite bursu almaktan geçiyor


Ve siyah bir
üniversite bursu almaktan geçiyor.

Yalnızca Beyaz Amerikalılara açık olmayan, aynı zamanda Siyah Amerikalı öğrencilere yönelik yüzlerce burs mevcuttur. Orada azınlık öğrencileri için burslar, Siyah Amerikalı ve Afrika kuruluşları tarafından sağlanan (sivil veya dini) üniversite bursları ve siyah öğrenciler için hükümet destekli burslar var. Amerika Birleşik Devletleri Anayasası, vatandaşlarına sağlam ve iyi sağlanan bir eğitim alma konusunda hiçbir ayrımcılık yapılmaması gerektiğini açıkça belirtmektedir. İster beyaz ister siyah olun, ülkede yüksek kalitede eğitim alma hakkınız vardır.

Gelecek vaat eden siyah üniversite öğrencileri için verilen bu burslarla, kendi çalışma alanlarında iz bırakmış olan Malcolm X, Martin Luther King ve Muhammed Ali gibi başarılı kişiliklerden biri olma hayallerini gerçekleştirebilecekler


Gelecek vaat eden
siyah üniversite öğrencileri için verilen bu burslarla, kendi çalışma alanlarında iz bırakmış olan Malcolm X, Martin Luther King ve Muhammed Ali gibi başarılı kişiliklerden biri olma hayallerini gerçekleştirebilecekler. . Yoksulluk sadece küçük bir engeldir – her şeyde umut vardır, bir adım daha yükseğe çıkıp üniversiteye gitmek isteyen siyahi bir öğrenci için de dahil.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir