Hıristiyan Koleji Bursu: Tanrı’nın Size Gösterdiği Yolu Takip Etmek

Liseden sonra hayatın nasıl olacak?

Liseden mezun olmak gerçeğin anıdır. Lise hayatınızdan sonra izleyeceğiniz yola karar vermeniz gerekiyor. Bazıları üniversite hayallerinin peşinden gitmek yerine hemen bir iş bulmayı tercih ederken, diğerleri Amerikan halkına hizmet olarak orduya katılacaklar. Ancak lise mezunlarının çoğu, liseden sonra hangi kariyere devam edecekleri konusunda hala kararsız.

Hıristiyan Koleji Bursu: Tanrı'nın Size Gösterdiği Yolu Takip Etmek

Ancak, hatırlamanız gereken en önemli şey, Tanrı’nın sizi yönlendirdiği yolu izlemektir


Ancak, hatırlamanız gereken
en önemli şey, Tanrı’nın sizi yönlendirdiği yolu izlemektir.

Bir zamanlar bir Hıristiyan kolejinde lisans derecesini alan bir üniversite profesörü vardı. Kendisini sadık Hristiyanlar olan profesörler ve öğrencilerle çevrili bir yerde “cennette” olduğunu hissetti. Okurken zorlamak istediği çabada onu desteklediler. Ayrıca diğer Hıristiyan kolejlerine giden ve aynı şeyi yaşayan arkadaşları vardı.

Bir Hristiyan kolejine gitmek bir rahip ya da bir Tanrı askeri olarak kutsal bir törene yol açmayacak olsa da, kendinizi yöneticilerin, personelin, öğretim üyelerinin ve öğrencilerin adanmış Hıristiyanların olduğu bir üniversiteye kaydolmak gerçekten mükemmel bir seçimdir


Bir Hristiyan kolejine
gitmek bir rahip ya da bir Tanrı askeri olarak kutsal bir törene yol açmayacak olsa da, kendinizi yöneticilerin, personelin, öğretim üyelerinin ve öğrencilerin adanmış Hıristiyanların olduğu bir üniversiteye kaydolmak gerçekten mükemmel bir seçimdir. Sadece eğitiminize değil, aynı zamanda fiziksel, duygusal ve ruhsal ihtiyaçlarınıza da önem veriyorlar. Buna ek olarak, Hıristiyan kolejlerine giden öğrencilerin büyük olasılıkla Hıristiyan inançlarını ve Tanrı’ya olan güçlü inançlarını onayladıklarını gösteren geçmiş araştırmalar vardı.

Muhtemelen bir Hristiyan kolejine veya üniversitesine gitmenin potansiyel “yüksek maliyetinden” korkuyorsunuz. Ancak endişelenecek bir şey yok. Aslında, cömert bağışçıların yardımıyla Hıristiyan kolejlerine ve üniversitelerine giden birçok öğrenci var. Tıpkı normal kolejler ve üniversiteler gibi, Hıristiyan kolejleri de mali zorluklar yaşayan ancak kolej çalışmalarını bitirmeye ve Tanrı’nın müdahalesi yoluyla üniversite diplomalarını almaya kararlı öğrencilere burslar sunar.

Hristiyan bir üniversite bursu almak için atabileceğiniz birkaç adım var


Hristiyan bir üniversite
bursu almak için atabileceğiniz birkaç adım var. Bunlar aşağıdaki gibidir:

� Genç Yılın Baharı – lise eğitiminizin bu aşamasında, üniversite eğitimini bir Hıristiyan kolejinde bitirmek isteyen öğrencilere burs sunan çeşitli sponsorlar vardır. Bu süre zarfında sunulan bursların çoğunun son yıllara yönelik son başvuru tarihleri ​​vardır.

� Lise Son Sınıf Yılınızın Ocak-Mayıs – bu noktada, bir FAFSA veya Federal Öğrenci Yardımı için Federal Başvuruyu tamamlamanız gerekir


� Lise
Son Sınıf Yılınızın Ocak-Mayıs – bu noktada, bir FAFSA veya Federal Öğrenci Yardımı için Federal Başvuruyu tamamlamanız gerekir. Bunları lise danışmanınızdan veya kaydolmayı planladığınız Hıristiyan kolejinden edinebilirsiniz.

FAFSA’nızı tamamladıktan sonra, ISIR veya Kurumsal Öğrenci Bilgi Kaydınız üretilecek ve listelendiğiniz Hıristiyan kolejine gönderilecektir. Üniversite ISIR’nizi aldıktan sonra, size bir SAR veya Öğrenci Yardım Raporu göndereceklerdir. Mali yardım paketini almak için SAR hakkındaki bilgileri tamamlayın.

İyi bir Hristiyan üniversite bursu elde etmenin en iyi yolunun, lise yıllarınızda elinizden gelenin en iyisini yapmak olduğunu unutmayın


İyi bir Hristiyan
üniversite bursu elde etmenin en iyi yolunun, lise yıllarınızda elinizden gelenin en iyisini yapmak olduğunu unutmayın. Bu, daha yüksek bir not ortalamasına, akademik sınıfınızdan daha yüksek sıralamaya ve SAT’nızdan daha yüksek puana sahip olmanız gerektiği anlamına gelir. Mükemmel akademik kayıtlarınızın yanı sıra, gençlik grupları, topluluk gönüllü programları ve diğerleri gibi diğer okul etkinliklerine aktif olarak katılmanız gerekir.

Daha önce de belirtildiği gibi, Tanrı’nın sizi yönlendirmek istediği yolu izleyin. Korkmayın, O’nun müdahalesiyle, Hıristiyan üniversite hayatınız başkalarının sandığı kadar zor olmayacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir