Ellerinizi Kolej Ücretsiz Bursuna Nasıl Alabilirsiniz ve İstediğiniz Dereceyi Alabilirsiniz

Yıllar geçtikçe, Amerika’nın her yerindeki liselerden yeni mezunlar üniversite için ücretsiz burs bulmakta aynı sorunu yaşıyor. Özel okullara gitmiş olanlar için, ebeveynleri muhtemelen karşılayabileceği için para bir sorun olarak görünmeyecektir. Ancak devlet okullarına giden milyonlarca çocuk için bu, yıllardır peşlerini bırakmayan bir sorundur.

Bu çocukların çoğu üniversiteyi düşünme zahmetine bile girmiyor. Çoğu sadece iş bulur ve bağımsızlıklarını düşünür. Ama bunlardan kaçı gerçekten başarılı oluyor, rahat bir hayat sürüyor ve iyi kazanç sağlayan işler alıyor?

Ellerinizi Kolej Ücretsiz Bursuna Nasıl Alabilirsiniz ve İstediğiniz Dereceyi Alabilirsiniz

Şanslar çok zayıf


Şanslar çok zayıf
. İyi bir üniversite diploması almak, kurumsal basamaklara tırmanmayı hızlandırmanın anahtarıdır, ayrıca iş gücünde rekabet edebilmek için çok ihtiyaç duyulan bilgileri de alırlar. Diploma sadece yüz binlerce dolara mal olan bir kağıt parçası değil, o dört yıllık sıkı çalışma ve harika üniversite eğlencesiyle gelen eğitim, yatırım yaptığınız şeydir.

Ancak, ülkenin her yerinden birçok üniversite öğrencisinin her yıl milyarlarca dolar tutarında burs aldığını biliyor muydunuz? Bu para farklı kaynaklardan gelir ve birçok üniversite öğrencisi tarafından kolej için ücretsiz burs almaya ayrılmıştır.

Öyleyse bir sonraki soru, üniversite eğitiminizi finanse etmek için ellerinizi bu paranın bir kısmına nasıl sokabileceksiniz? İşte birçok uzmanın önerdiği bazı adımlar


Öyleyse bir sonraki
soru, üniversite eğitiminizi finanse etmek için ellerinizi bu paranın bir kısmına nasıl sokabileceksiniz? İşte birçok uzmanın önerdiği bazı adımlar.

Aramanıza mümkün olan en kısa sürede başlayın.

Bu ücretsiz bursların kaynağını bulmak için son sınıfta olana kadar beklemeyin


Bu ücretsiz bursların
kaynağını bulmak için son sınıfta olana kadar beklemeyin. Henüz genç olsanız bile, lisedeki ikinci sınıfta bile, bakmaya başlayabilmelisiniz. Hatta ortaokul öğrencilerine verilen burslar bile var. Bu bursları aramak için ilk gitmeniz gereken yer, lisenizin danışmanlık bürosudur. Daha sonra üniversite mali yardım ofisinde takip edin. Ayrıca bölgenizdeki yerel topluluğu ve sivil kuruluşları da deneyebilirsiniz. Eyaletinizin Eğitim Bakanlığı da sorularınız için iyi bir yerdir. Elbette, İnternet.

Bedava burs aramayı asla bırakmayın.

Bazı burslar sadece bir veya iki yıl için iyidir


Bazı burslar sadece
bir veya iki yıl için iyidir. Ne kadar çok yedek burs programına sahip olursanız, derecenizi tamamlama olasılığınız o kadar artar.

Becerilerinizi ve ilgi alanlarınızı geliştirin.

Bir kişinin becerilerine, özel ilgi alanlarına, etnik kökenine, atletik ve ders dışı başarılarına veya dine odaklanan birçok burs veren var, bu nedenle sınıfınızda en yüksek akademik ayrıcalığa sahip olmasanız bile, yine de bir akademisyen olma şansınız var


Bir kişinin becerilerine,
özel ilgi alanlarına, etnik kökenine, atletik ve ders dışı başarılarına veya dine odaklanan birçok burs veren var, bu nedenle sınıfınızda en yüksek akademik ayrıcalığa sahip olmasanız bile, yine de bir akademisyen olma şansınız var.

Son tarihler konusunda hızlı olun

Gereksinimlerinizi geçmeniz gereken tarihleri ​​not edin, gönderiminizde geç kalmak hiç göndermemek kadar iyidir


Gereksinimlerinizi geçmeniz gereken
tarihleri ​​not edin, gönderiminizde geç kalmak hiç göndermemek kadar iyidir.

Her fırsatı yakalayın.

Hak kazanabileceğinizi düşündüğünüz her burs programına başvurun


Hak kazanabileceğinizi düşündüğünüz
her burs programına başvurun. Hepsini geçemeyebilirsiniz ama en azından başka seçenekleriniz var.

İnternetteki birçok dolandırıcılığa dikkat edin; Bir web sitesi sizden ücret alıyorsa, bu muhtemelen biraz para kazanmak için bir hiledir. Arayışınızda acımasız olun ve ihtiyacınız olan üniversite derecesini üniversiteden ücretsiz bir bursla alacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir