Doğru Üniversite Amigoluk Bursunu Arayan 4 W

Eğitim, ebeveynlerin çocuklarına verebilecekleri çok önemli bir hediyedir. Ancak birçok ailenin yaşadığı zor dönemler nedeniyle çocuklarını okula göndermek oldukça yük olabilir. Birçok aile, çocuklarının kolejde bir derece almasına izin veremeyen mali sorunlar yaşıyor.

Senin sorunun tamamen parayla ilgiliyse, umudunu kaybetmen için bir sebep yok. Sizin için hangi seçeneklerin mevcut olduğunu sadece siz bilirseniz, tünelin sonunda hala bir ışık bulabilirsiniz. Kolejlerin ve üniversitelerin nitelikli öğrencilere burs sunduğunun farkında olmalısınız, öyleyse neden başvurmuyorsunuz?

Doğru Üniversite Amigoluk Bursunu Arayan 4 W

Bazı öğrenciler, üniversiteye gittiğinizde çok faydalı olabilecek özel yeteneklere sahiptir


Bazı öğrenciler, üniversiteye
gittiğinizde çok faydalı olabilecek özel yeteneklere sahiptir. Üniversite eğitimi, almak istediğiniz kurs veya derece ne olursa olsun pahalıdır. Ve yıldan yıla öğrenim ücretleri hala yükseliyor.

Lise günlerinizde muhtemelen amigoluk, jimnastik ve danstan zevk aldınız. Artık amigo bursları sunan üniversiteler ve kolejler olduğunu biliyor muydunuz? Evet, doğru duydunuz. Amigo bursları, üniversiteye gitme maliyetini düşürmede size çok yardımcı olabilir.

Müstakbel üniversite öğrencilerinin onlar için birçok seçeneği vardır


Müstakbel üniversite öğrencilerinin
onlar için birçok seçeneği vardır. Atletik burslar, akademik burslar ve hepsinden önemlisi amigo bursları gibi üniversite burslarına ve hibelerine başvurabilirler. Bu burslarla ilgili en iyi şey, kolej ücretlerinizi ödemek için kullanacağınız ücretsiz para kazanmanızdır. Ve not al, sana verilen parayı geri ödemek zorunda değilsin. Genellikle burslar ve hibeler eyalet, federal kurumlar ve özel kuruluşlar / kurumlar tarafından finanse edilir.

Bir amigo bursu ararken göz önünde bulundurmanız gereken dört faktör dört W’dir.

1


1
. Kim

Yapmanız gereken ilk şey, amigo takımının danışmanını veya koçunu bulmaktır. Mali yardım departmanında görevli ismi sorun. O zaman bu kişilerle iletişime geçmeli ve onlara burs başvurusu yapmak istediğinizi söylemelisiniz. Amigoluk bursuna başvururken size gerekli bilgileri sağlayabilecek web siteleri vardır. Bir yazışma yaparken profesyonel bir şekilde yaptığınızdan emin olun. Ailene üniversite için planlarının ne olduğunu söyle.

2


2
. Ne

Amigoluk bursları için mevcut mali yardımı uygun makamdan isteyin. Tüm gereksinimleri not edin ve denemeler olması durumunda kendinizi iyi hazırlayın. Tüm kağıt işlerinizi ve diğer mali kayıtlarınızı hazırlamanız gerekir.

3


3
. Nerede

Üniversite derecenizi alacağınız yer son derece önemlidir. Yerel bir yerde bir kolej seçebilir veya yurtdışına gidebilirsiniz (mali durumunuz buna izin veriyorsa). İnternet, bulunduğunuz bölgedeki veya eyaletteki farklı kolej ve üniversitelerde arama yapmak için çok kullanışlı bir araçtır.

4


4
. Ne zaman

Son başvuru tarihini ve gereksinimleri sorun ve not alın. Hepsiyle zamanında tanıştığınızdan emin olun. Ve kağıtlarınızı gönderdikten sonra, bazı takipler yapın.

Bazı öğrenciler, üniversitede önlerine çıkan şeylerden bunalmış olabilir


Bazı öğrenciler, üniversitede
önlerine çıkan şeylerden bunalmış olabilir. Tüm bunları deneyimlemenin en iyi yolu burslu olmaktır. Üniversite derslerine katılmanın yanı sıra, en çok sevdiğiniz şeyden, amigoluktan da keyif alıyorsunuz. Hobiniz şimdi üniversiteye gitmenize yardımcı oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir