Çocuğunuzun Kolej Finansmanı için Ödeme Ebeveynler için Öğrenci Kredisi, Burs ve Hibe Rehberi

Diyelim ki yakında liseden mezun olacak bir çocuğunuz var. Elbette, çocuklarını liseden mezun eden her gururlu ebeveyn gibi mutlu hissedeceksiniz. Muhtemelen yaşadığınız finansal istikrarsızlıklara rağmen, başarılı bir şekilde aştığınız yaşam zorluklarından biridir. Çocuğunuza parlak bir gelecek verme sorumluluğunuzu yerine getirdiğiniz için artık kutlama zamanı.

Ancak birçok kişinin dediği gibi, lise mezuniyeti son değil. Aslında, sonraki yıllarda üniversite eğitiminde sizi ve çocuğunuzu bekleyen daha zorlu zorlukların sadece başlangıcıdır.

Çocuğunuzun Kolej Finansmanı için Ödeme Ebeveynler için Öğrenci Kredisi, Burs ve Hibe Rehberi

Bu noktada, üniversiteye gidecek çocuğunuzun çalışmalarını nasıl finanse edeceğinizi düşünmeye başlamalısınız


Bu noktada, üniversiteye
gidecek çocuğunuzun çalışmalarını nasıl finanse edeceğinizi düşünmeye başlamalısınız. Öğrenim ücretlerinin artan maliyetiyle, herhangi bir talihsizlikten kaçınmak için önceden planlamanız gerekir, özellikle de finansal olarak nasıl ihtiyaç duyacağınızı deneyimlediyseniz. Daha önce çocuğunuzun lise eğitiminin artan maliyetine karşı iki elinizi birden bağlamanın ne kadar zor olduğunu biliyorsunuz. Çocuğunuzun üniversite eğitimi için ne kadar erken plan yapmaya başlarsanız, daha sonra finansal olarak ilgili sorunlarla o kadar az karşılaşacaksınız.

Finansal sorunlarla tekrar karşılaşacağınızı düşünüyorsanız, üniversiteye gidecek çocuğunuz için mevcut olan farklı finansal yardım programlarını bilmeniz önemlidir. Okumaya devam edin ve dayanmak için mali yardımları öğrenin:

� Hibeler – başvurabileceğiniz ilk üniversite mali yardımı türüdür


� Hibeler
– başvurabileceğiniz ilk üniversite mali yardımı türüdür. Sadece bir FAFSA (Federal Öğrenci Yardımı için Ücretsiz Başvuru) formunu doldurmanızı gerektirir. Başvuru gönderildikten sonra değerlendirilecek ve çocuğunuz hak kazanırsa, hak ettiği miktarın tamamına hak kazanacaktır. Bu noktada, çocuğunuzun kaydolmak istediği kolej veya üniversitenin adını belirtmek dışında fazla bir şey yapmanız gerekmez.

� Burslar – burs genellikle “beyinlere” sahip olan ancak “şans” sahibi olmayan öğrencilere yönelik olmasına rağmen, tüm üniversite bursları akademisyenlere bağlı değildir. En iyi akademik sicile sahip olmayan öğrenciler, diğer çok sayıda üniversite bursuna hak kazanabilirler. Orada kolej spor bursları, toplum hizmeti çalışma bursları, sosyal katılım bursları ve diğerleri var. Akademisyenler söz konusu olduğunda o kadar yetenekli değilse, çocuğunuz için sadece farklı burs türleri vardır.

� Öğrenci Kredileri – bu tür krediler, diğer kredi türlerine kıyasla daha düşük faiz oranlarına sahiptir


� Öğrenci
Kredileri – bu tür krediler, diğer kredi türlerine kıyasla daha düşük faiz oranlarına sahiptir. Kredilerin sübvanse edildiği durumlar vardır, bu da faizin öğrenci üniversiteyi bitirene kadar birikmediği anlamına gelir. Dahası, bu krediler teminat gerektirmez, bu nedenle çocuğunuz için öğrenci kredisine karşılık kendi evinizi teminat olarak koyma konusunda endişelenmenize gerek yoktur. Bu kredilerin çoğu, düşük faiz oranları ve düşük aylık taksit ödemeleri ile çeşitli geri ödeme planlarında mevcuttur.

Mevcut çeşitli mali yardım programlarını aramaya başlamadıysanız, şimdi başlamanız önerilir. Bu mali yardımlar size uzun vadede yardımcı olacak ve çocuğunuzun üniversite eğitimi için gerekli olan fonları sağlayacaktır. Bu yardımlarla kendinizi finansal endişelerden kurtarın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir