Alternatif Bir Enerji Eğitim Yöntemi

Bu yazarın şahit olduğu alternatif enerji üretimi konusunda gençleri eğitmenin en iyi yöntemi PicoTurbine Company’nin kitlerinin, kitaplarının ve projelerinin kullanılmasıdır. PicoTurbine Company, bunları yenilenebilir (alternatif) enerjinin nedenini geliştirmek ve gençlerin geleceğe bakmalarını sağlamak ve şimdi tohumlanan çevrenin o zaman miras alacakları ortam olduğunu görmek için üretiyor. Son zamanlarda, yüce Gerry Ford’un dediği gibi, “Her şey eskisinden çok şimdi olduğu gibidir. Gelecekteki dünyayı daha iyi hale getireceksek, o zaman tam burada ve şimdi �green’in gelişiyle başlar � enerji sistemleri.

PicoTurbine’in temel kavramlarından biri şöyle ifade edilebilir: Söyle bana, ben unutayım. Göster bana, bir kısmını hatırlayabilirim. Beni dahil edin, ben de ustalaşayım. Bu eski denenmiş ve gerçek atasözüne dayanarak, şirketin ürettiği kitler, gençleri uygulamalı öğrenme durumlarına sokmak için aktivite önerileriyle birlikte gelir. Şirketin bir önerisi, ısıtma elemanı için bir “resim teli” kullanarak rüzgar enerjisi (şirketin uzmanlığı) tarafından nasıl ısı üretilebileceğini göstermektir. PicoTurbine, insanların tipik olarak rüzgar enerjisini “soğuk” enerji olarak düşündüklerini ve rüzgarın evde ısı üretmek için nasıl kullanılabileceğini görünce hoş bir şekilde şaşırdıklarını keşfetti. Şirketin sunduğu bir başka proje önerisi, sınıfta farklı grupların ayrılması ve ardından kendi inşa ettikleri rüzgar türbinlerini karşılaştırmasıdır. Hangisinin en çok veya en az elektrik ürettiğini görebilirler; hangilerinin en az rüzgar enerjisine ihtiyaç duyarak başladığı; ve çok küçük çocuklar için en estetik çekiciliğe sahip olanlar.

Alternatif Bir Enerji Eğitim Yöntemi

PicoTurbine’in öğretmenlerin öğrencilerine aşılaması için aklında olan temel bir müfredat var


PicoTurbine’in öğretmenlerin öğrencilerine
aşılaması için aklında olan temel bir müfredat var. Yenilenebilir, alternatif enerji kaynakları arasında rüzgarla üretilen enerjiye ek olarak güneş, hidroelektrik, jeotermal ve biyokütle sayılabilir. Daha fazla alternatif enerji kaynağı kullandığımızda, ulusumuzun, genellikle gerçekten “ müttefikimiz ” olarak adlandırılamayan ülkelerden gelen yabancı petrol kaynaklarına bağımlılığını azaltırız. Alternatif enerji, şu anda çok güvendiğimiz fosil yakıtlara karşı koyulduğunda maliyet etkin hale geliyor.

PicoTurbine, rüzgar çiftliklerinin ve güneş panellerinin üreticilerinin ticari başarının tadını çıkarmalarına şimdiden izin verdiğine dikkat çekiyor. Son yirmi yılda, watt başına ifade edilen fotovoltaik hücrelerin maliyeti yaklaşık 1000 $ ‘dan sadece 4 $’ a çıktı! Analistler, 2015 yılına kadar watt başına maliyetin yalnızca yaklaşık 1 $ (bugünün doları cinsinden) olması gerektiği tahmininde bulundu. Öğrencilere ayrıca fosil yakıtların gizli maliyeti hakkında da bilgi verilmelidir: kirlilik ve çevresel bozulma. Fosil yakıtların yakılmasından kaynaklanan hava kirliliğinin astım ataklarının görülme sıklığını artırmaya, alerjilerin etkilerini artırmaya ve hatta kansere neden olmasına yönelik çalışmalarla gösterilmiştir. Alternatif formlarda bulunan temiz, yeşil enerjiye geçiş, hava kirliliğini önleyecek ve çevrenin desteklenmesine yardımcı olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir